Zespół Szkół im. Stanisława Ligonia
w Truskolasach - Gimnazjum

Sierpień 22 2019 10:09:38
Nawigacja
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: zstrus-gim
Losowa Fotka
Szkoła w Ruchu
Nasz kanał na Youtube
Walcz ze spamem
Walcz ze spamem! Kliknij tutaj!
Strona archiwalna

Strona archiwalna

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
23 czerwca oficjalnie zakończył się rok szkolny 2016/2017. Wyróżniający się uczniowie odebrali świadectwa i nagrody z rąk pani dyrektor. Klasy czwarte wprowadziły nas częścią artystyczną w wakacyjny nastrój. W tym roku zakończenie było wyjątkowe, gdyż pani dyrektor Małgorzata Zatyka również opuszcza szkolne mury i odchodzi na emeryturę. Z tej to okazji była żegnana przed grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, samorząd uczniowski, przedstawicieli nauczycieli z gminy Wręczyca Wielka oraz przedstawicieli samego Urzędu Gminy. Wśród zaproszonych na tę okazję gości pojawili się m. in. Jerzy Brzęczek i Jakub Błaszczykowski.
Życzymy wszystkim udanego wypoczynku i bezpiecznych wakacji!!!
Pożegnanie klas trzecich
W czwartek pożegnaliśmy trzecioklasistów. Pani dyrektor wręczyła uczniom nagrody za pracę w samorządzie uczniowskim, kołach zainteresowań, za przeróżne osiągnięcia oraz, co najważniejsze, za bardzo dobre wyniki w nauce. Wszyscy otrzymali też świadectwa ukończenia gimnazjum. Pani dyrektor Małgorzata Zatyka pożegnała się z uczniami, rodzicami, gdyż sama odchodzi na emeryturę. Następnie klasy drugie pożegnały swoje koleżanki i kolegów, wręczając dyplomy z zabawną treścią naszym absolwentom. Trzecioklasiści swoją częścią artystyczną wprowadzili wszystkich w nostalgiczny nastrój i niejedna osoba się wzruszyła...Potem wszyscy doskonale bawili się na komersie.
Apel o tolerancji
12. czerwca byliśmy uczestnikami niezwykle wzruszającego apelu poświęconego tolerancji wobec osób odmiennych, wyglądających inaczej, często chorych lecz zawsze bardzo wartościowych i dzielnych. Apel ten przygotowała klasa 2a, a jego pomysłodawczynią była wyjątkowa, mądra i niezwykle dojrzała - Angelika Kuśmierczyk. Sama całe życie walczy z ciężką i postępującą chorobą, dlatego jej przekaz był prawdziwy i w niejednych oczach pojawiły się łzy.
Dzień Sportu
Tradycyjnie 1. czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu, wszystko pod hasłem "Trzymaj formę". W czasie imprezy uczniowie brali w różnorodnych konkurencjach sportowych. Zostały również zaprezentowane projekty uczniowskie.
Patriotyzm w ujęciu ekonomicznym – projekt edukacyjny
Od 13 marca do 2 czerwca 2017 roku realizowany był projekt pt. „Śladami naszych przodków – ekonomiczna podróż w przeszłość”. W projekcie udział wzięli wszyscy uczniowie gimnazjum i nauczyciele. Głównym celem zrealizowanego projektu był wzrost wiedzy i kompetencji związanych z planowaniem budżetów: osobistego i przedsięwzięcia oraz zapoznanie uczniów gimnazjum z rodzajami budżetu, uprawnieniami obywateli związanymi z planowaniem budżetu w małych ojczyznach, z miejscami pamięci narodowej oraz planowaniem i promowaniem przedsięwzięć (wycieczka „Śladami naszych przodków”) .
Gimnazjalna Olimpiada Przedsiębiorczości
25 maja w siedzibie SGH w Warszawie odbyły się eliminacje centralne Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości, organizowane przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, w której udział wzięli uczniowie z Gimnazjum w Zespole Szkół im. Stanisława Ligonia w Truskolasach w składzie: Natalia Korzonek, Bartosz Sas i Karolina Winecka należący do Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości, którego opiekunkami są Grażyna Kołacz i Marlena Macherzyńska. Uczniowie w drodze do finału w eliminacjach szkolnych i rejonowych pokonali ponad 4000 uczniów z całej Polski.
Wycieczka w Pieniny
Pod koniec maja klasy drugie gimnazjum uczestniczyły w trzydniowej wycieczce w Pieninach.
Konkursu wiedzy o samorządzie gminy
11 kwietnia 2017 r. w ZS we Wręczycy Wielkiej odbyła się kolejna edycja Konkursu wiedzy o samorządzie gminy. Uczniowie naszego gimnazjum przygotowani przez panią Ritę Jasnos zajęli II miejsce. Oprócz konkursu wiedzowego każde gimnazjum miało tradycyjnie zaprezentować ścieżkę ukazującą informacje o gminie Wręczyca Wielka. W tm roku obowiązujący temat ścieżki brzmiał: "Moja mała ojczyzna wymarzonym miejscem dla osiedlenia się i dalszego rozwoju". Uczniowie pod kierunkiem pań Grażyny Kołacz i Rity Jasnos omówili najważniejsze zabytki naszego regionu oraz piosenką i scenką teatralną zachęcili do osiedlenia się w naszej gminie.
GLOBAL MONEY WEEK
W dniach od 27 marca do 2 kwietnia została przeprowadzona przez Szkolny Klub Przedsiębiorczości, którego opiekunkami są panie: Grażyna Kołacz i Marlena Macherzyńska, akcja informacyjna na temat budżetu oraz dyskusja na temat oszczędzania. W akcji udział wzięło 175 uczniów, 20 nauczycieli oraz 15 rodziców.
Dzień Patrona
17 marca obchodziliśmy Dzień Patrona. Młodzież gimnazjum przybliżyła nam postać Stanisława Ligonia, jego życie i twórczość. Uczniowie wspomnieli również o pobycie Ligonia w Truskolasach, o jego działalności kulturalno - oświatowej.
Adres
Zespół Szkół im. Stanisława Ligonia

Gimnazjum w Truskolasach
ul. Szkolna 3
42-134 Truskolasy
tel. 34 319-90-54
Napisz do nas

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dokumenty szkolne
Program Profilaktyki
Program Wychowawczy
Statut
ZAGRANICZNA MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ
Projekt ZAGRANICZNA MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ „Europejskość nauczycieli szansą na lepszą przyszłość uczniów” Podsumowanie Projektu ZAGRANICZNA MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ
Kalendarz
Sierpień 2019

Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Ostatanio dodane zdjęcia
Wygenerowano w sekund: 0.11 338,154 unikalne wizyty